XII Międzynarodowy Konkurs na Zabawkę Tradycyjną "Niebieski świat"

TransEtno konkurs na zabawke

Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej i Oravské kultúrne stredisko w Dolným Kubinie serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w XII Międzynarodowym Konkursie na Zabawkę Tradycyjną "Niebieski świat".

Konkurs odbywa się w ramach projektu "TransEtno - transfer polskich i słowackich tradycji zabawkarskich" współfinasowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Polska - Słowacja 2014-2020.

Głównym celem konkursu jest ochrona, kontynuacja i popularyzacja tradycji zabawkarskich polsko-słowackiego pogranicza.

Ideą konkursu jest zainspirowanie uczestników do wykonania zabawek dla dzieci i młodzieży z autyzmem - zabawek, które wspomogą działania terapeutyczne wpływając na rozwój społeczny i emocjonalny podopiecznych Krajowego Towarzystwa Autyzmu Oddział Terenowy w Bielsku-Białej.

Szczegółowe informacje i zgłoszenia na stronie Regionalnego Ośrodka Kultury.

Zachęcamy do uczestnictwa!

 

Źródło: ROK w Bielsku-Białej

Warsztaty Wielkanocne. Konkurs na Wielkanocną Palmę.

Słynne palmy wielkanocne z Gilowic zachwycają od lat. Konkurs palm wielkanocnych ma bogatą, wieloletnią tradycję. Palmy zachwycają misternością wykonania i bogatymi ozdobami. Wyróżniamy palmy kawalerskie i tzw. babskie, czyli rozłożyste. Teoretycznie rozmiar nie ma znaczenia, liczy się precyzja wykonania i pomysłowość. Jedno jest pewne - są niepowtarzalne i fenomenalne na skalę krajową.

indeks

TVP3 Katowice 2021 będzie Rokiem Górali Województwa Śląskiego

Jednogłośną decyzją radnych województwa śląskiego przyszły rok będzie Rokiem Górali Województwa Śląskiego:
https://katowice.tvp.pl/51328767/2021-bedzie-rokiem-gorali-wojewodztwa-slaskiego

Źródło: TVP3 Katowice